skip to Main Content

Przygotuj system wentylacji do walki z upałami

Wentylacja całego domu to świetna alternatywa dla klimatyzatorów, ponieważ skutecznie schładza dom, zużywając mniej energii. Wentylacja może być używana o każdej porze roku do cyrkulacji powietrza w celu regulacji temperatury w domu, zmniejszenia gromadzenia się wilgoci i zredukowania zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach. W tym artykule omówimy, jak wentylacja pracuje w różnych porach roku i klimatach oraz jak przygotować ją na sezon letni. 

Jak działa wentylacja?

Duże wentylatory rozprowadzają powietrze w Twoim domu. Zazwyczaj są instalowane w suficie na piętrze (poniżej strychu) i odprowadzają powietrze z domu na strych, skąd jest następnie wyprowadzane na zewnątrz

Wentylacja chłodzi na dwa sposoby:

Rozprowadza suche powietrze w całym domu. Zmniejsza gromadzenie się wilgoci w domu, jednocześnie cyrkulując powietrzem w całym domu. Powoduje to lekki powiew suchego powietrza, który zapewnia chłód.

Wentylację można również skutecznie wykorzystać otwierając okna w domu w upalne dni. Wentylator wciągnie chłodniejsze powietrze z zewnątrz, zastępując gorące powietrze w domu. Osiąga to poprzez cyrkulację chłodnego powietrza z zewnątrz i wypuszczanie gorącego powietrza przez strych i poza dom.

Jak przygotować wentylację na lato?

Niezależnie od tego, czy zimą używasz wentylatora czy nie, dobrze jest go zimować. Oznacza to zainstalowanie hermetycznej osłony na urządzeniu, aby zapobiec wyciekom powietrza i ucieczce ciepłego powietrza z domu. Zimowanie wentylatora zapobiega wydatkom na ciepło w zimie.

Tak więc, aby przygotować go na ciepłą pogodę, należy go odzimić. Proces jest dość łatwy. Wystarczy zdjąć szczelną osłonę, schować ją na następny sezon, a następnie wyjąć skrzynkę na poddaszu. Proces jest łatwy i zapewni, że wentylator będzie działał z pełną mocą, gdy nadejdzie ciepła pogoda na lato.

Nasze biuro

tel. 76 721 96 74
fax 76 743 70 04
klimapol@klimapol.eu

Firma Handlowo-Usługowa
KLIMA-POL
ul. Drohobycka 1
59-220 Legnica

Napisz do nas

    Znajdź nas