skip to Main Content

Klimatyzacja

Klimatyzacja oferuje wiele funkcji, możliwości i potencjał, który warto poznać, aby podwyższyć komfort życia.

Klimatyzacja dla każego!

Nie tak dawno hasło klimatyzacja przywodziło na myśl potężne biurowce, supermarkety czy osiedlowe sklepu. Urządzenia kojarzone były głównie z hałasem i pochłanianiem olbrzymiego ładunek elektrycznego. Jednakże z mijającym czasem, prężnym rozwojem technologii i techniki klimatyzatory stały się niemalże nieodłącznym elementem wyposażenia domu czy mieszkania, niezależnie od metrażu. To właśnie one znacznie podnoszą komfort i czynią zacisze domowe prawdziwym azylem. Co ciekawe, wbrew błędnemu przekonaniu, klimatyzatory nie tylko chłodzą, ale również mają funkcję dogrzewania co niewątpliwie jest korzystne podczas długich mroźnych wieczorów.

Klimatyzacja to też grzanie

Klimatyzatory umożliwiają również grzanie. Można cieszyć się stałą idealną temperaturą przez cały rok, bez względu na warunki na zewnątrz. Jest to przyjazna dla środowiska alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych, ponieważ wykorzystuje ona energię z zewnątrz i przekazuje ją do pomieszczenia.

Oczyszczanie

Nasze klimatyzatory wytwarzają czyste i zdrowe powietrze. Wszystkie jednostki wewnętrzne wyposażone są w filtry pochłaniające kurz, pyłki, dym, itp. z powietrza. Opcjonalnie mogą posiadać filtry plazmowe oraz jonizacje powietrza. Poziom filtrowania powietrza może zostać zwiększony w zależności od potrzeb klienta. Filtrowanie jest kluczową sprawą dla alergików.

Osuszanie

Podczas chłodzenia klimatyzator osusza powietrze, dając większe poczucie komfortu. Należy również pamiętać, że właściwy poziom wilgotności ogranicza lub zatrzymuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni, co ma pozytywny wpływ na osoby z alergiami. Poczucie komfortu dla człowieka zapewnia wilgotność na poziomie 40 do 60 %. Właściwa wilgotność zapewnia również dłuższą żywotność domu i urządzeń.

Klimatyzacja

Klimatyzacja posiada dwie zasadnicze funkcje. Pierwszą z nich jest chłodzenie pomieszczenia, a drugą regulacja wilgotności powietrza. Odpowiednio dobrane urządzenie pozwala na stworzenie atmosfery dostosowanej do Twoich potrzeb.

Klimatyzacja to chłodzenie

Nasze klimatyzatory umożliwiają precyzyjną kontrolę temperatury. Można zawsze stworzyć warunki z odpowiednią temperaturą dla jak najlepszego samopoczucia. Klimatyzacja daje nie tylko poczucie komfortu, ale również uczucie świeżości i aktywności nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach na zewnątrz.

Wentylacja

Z systemem klimatyzacyjnym może zostać zintegrowana wentylacja. Wyciąga ona powietrze z pomieszczenia, a wprowadza czyste, klimatyzowane powietrze z zewnątrz. Poza sezonem, gdy klimatyzacja jest wyłączona, wentylacja może działać niezależnie. Nasze systemy wentylacji można również zainstalować bez klimatyzacji.

Klimatyzacja - wybierz urządzenie dla siebie

Rynek obfituje w różne urządzenia, dostosowane zarówno do przeznaczenia lokalu, metrażu czy lokalizacji, a ich ceną potrafią wahać się o tysiące. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować każdemu klientowi urządzenie, które będzie spełniało jego oczekiwania. Szukasz prostego i nieskomplikowanego urządzenia? Mamy to. Lubisz nowatorskie rozwiązania, gwarantujące maksymalną wygodę? Co powiesz na klimatyzator sterowany prosto ze smartphona? Mamy to. 😉

Klimatyzacja dla firmy, dla domu, dla Ciebie!

Istnieje wiele możliwości kategoryzacji urządzeń do klimatyzacji, jednak najpopularniejszy z nich jest podział na klimatyzację typu split, multisplit oraz VRF.

Klimatyzacja typu split polega na  połączeniu jednostki zewnętrznej i wewnętrznej instalacją rurową i elektryczną. Najczęściej instalowana jest w pomieszczeniach o małym metrażu.

Multisplit to kombinacja najczęśćiej do 6 jednostek wewnętrznych z jedną zewnętrzną. Idealny do grzania/chłodzenia dużej przestrzeni lub kilku pomieszczeń w tym samym czasie. 

VFR to rozbudowany system, który pozwala na objęcie swoim działaniem zarówno domków jednorodzinnych jak i dużych wielokondygnacyjnych budynków przemysłowych (fabryki, hale itp.) oraz użyteczności publicznej (hotele, galerie, sklepy wielkopowierzchniowe itp.).

Klimatyzatory wewnętrzne możemy dodatkowo podzielić na:

  • kanałowe (do dużych pomieszczeń lub wielu pomieszczeń jednocześnie)
  • konsole (montowane we wnękach, przy podłodze)
  • kasetonowe (instalowane na sufitach podwieszanych)
  • ścienne
  • przysufitowo – przypodłogowe (instalowane na suficie lub przy podłodze)

 

Nasze biuro

tel. 76 721 96 74
fax 76 743 70 04
klimapol@klimapol.eu

Firma Handlowo-Usługowa
KLIMA-POL
ul. Drohobycka 1
59-220 Legnica

Napisz do nas

    Znajdź nas