skip to Main Content

Wentylacja

Wentylacja to mechaniczne płuca Twojej przestrzeni.

Wentylacja mechaniczna

Wentylacja jest odpowiedzialna za dostarczanie tlenu oraz usuwanie z powietrza wszelkich niechcianych gości w postaci zanieczyszczeń. Prawidłowo dobrany i zamontowany system wentylacji to także sprzymierzeńca wydajniejszego systemu grzewczego. Regulując poziom wilgotności, unikniemy nadmiernego ogrzewania.

Odzysk ciepła

Centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne mogą być wyposażone w rekuperator (wymiennik ciepła), dzięki któremu możemy odzyskać ciepło, wyrzucane na zewnątrz.

Wentylacja nawiewna

Wentylacja nawiewna pobiera powietrze z zewnątrz i wtłacza je do wentylowanych pomieszczeń. Jego nadmiar odpływa przez drzwi, okna czy ewentualne nieszczelności do pomieszczeń obok.

Wentylacja wywiewna

Wentylacja wywiewna pobiera powietrze z pomieszczenia i wydmuchuje je na zewnątrz. Powietrze dostaje się do konkretnego pomieszczenia przez otwory z innych pomieszczeń lub dopływa z zewnątrz.

Wentylacja nawiewno - wywiewna

Jednoczesne zastosowanie wentylacji nawiewnej i wywiewnej doskonale sprawdza się w przypadku dużych przestrzeni. Odpowiednia regulacja wtłaczanego powietrza oraz tego odprowadzanego na zewnątrz pozwala na ustawienie optymalnego nadciśnienia lub podciśnienia w pomieszczeniu.

Gruntowy wymiennik ciepła

To urządzenie, które odpowiada za zwiększenie efektywności energetycznej systemu rekuperatora. Gruntowy wymiennik ciepła wstępnie ogrzewa lub schładza powietrze przekazywane do rekuperatora.

Dlaczego wentylacja jest ważna?

Wentylacja należy do jednej z podstawowych instalacji w każdym budynku mieszkalnym. Decyduje ona w głównej mierze o panującym wewnątrz mikroklimacie, który z kolei przekłada się na zdrowie i samopoczucie domowników. Odpowiednio działające urządzenie wentylacyjne gwarantuje poprawny przepływ powietrza w całym budynku, redukując CO2 i zastępując je czystym i świeżym powietrzem. Niezależnie od pory roku oraz pogody panującej za oknem, sprawność instalacji decyduje o jakości powietrza, którym oddychasz.

Wentylacja dba o zdrowie domowników i pracowników

Wentylacja mechaniczna reguluje przepływ powietrza w pomieszczeniu, czyli usuwa zużyte powietrze i zastępuje je świeżym. Mechanizm jest napędzany silnikiem elektrycznym, co pozwala na bezwzględną kontrolę ilości wymienianego powietrza. Często instalowany jest również rekuperator, który odzyskuje ciepło z usuwanego powietrza. 

Dzięki temu użytkownik może odzyskać nawet 96% odzyskanego ciepła. Dodatkowo zamontowany wymiennik ciepła obniży koszty ogrzewania. Układy wentylacyjne często są również wyposażone w filtry, które skutecznie oczyszczają wpuszczane powietrze ze wszelkich zanieczyszczeń, smogu czy drobnoustrojów.

Urządzenia opcjonalnie pozwalają również na regulację wilgotności powietrza, która jest bardzo istotna dla naszego samopoczucia.

Nasze biuro

tel. 76 721 96 74
fax 76 743 70 04
klimapol@klimapol.eu

Firma Handlowo-Usługowa
KLIMA-POL
ul. Drohobycka 1
59-220 Legnica

Napisz do nas

    Znajdź nas