skip to Main Content

Fotowoltaika

Fotowoltaika to droga do niezależności energetycznej i korzyści ekonomicznych.

Fotowoltaika - czy warto?

Wzrost świadomości ekologicznej sprawia, że instalacje fotowoltaiczne cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem wśród inwestorów poszukujących alternatywnych źródeł pozyskiwania energii dla swoich gospodarstw domowych. Działanie paneli fotowoltaicznych polega na zamianie energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną – jest to zatem rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale i opłacalne dla domowego budżetu. Wykorzystujemy panele wiodących producentów, takich jak Sharp, Jinko, Risen, Bruk-Bet oraz Selfa. Posiadamy doświadczenie w doborze odpowiedniego sprzętu i jego montażu. W ofercie posiadamy falowniki renomowanych producentów : Solaredge, Huawei, Fronius, Solis, Afore, Goodwe, SMA, Sofar.

Służymy swoją kompleksową pomocą w doborze i instalacji pełnego zestawu.

Fotowoltaika to niezależność energetyczna

Rozwiązanie, jakim są panele fotowoltaiczne, daje inwestorom bezcenny komfort niezależności energetycznej. Podwyżki prądu nie są już problemem dla osób, które zainwestują we własne panele fotowoltaiczne.

ekologia

Fotowoltaika = ekologia

Energia z fotowoltaiki to redukcja emisji CO2 do atmosfery, a także redukcja emisji niebezpiecznych gazów cieplarnianych. Ogniwa fotowoltaiczne nie wydzielają szkodliwych dla środowiska związków i nie generują hałasu, więc korzystanie z nich jest bezpieczne dla otoczenia.

automat

Bezobsługowość i długa żywotność

Instalacje fotowoltaiczne są całkowicie bezobsługowe – po ich montażu nie jest wymagana żadna ingerencja inwestora w ich pracę, ponieważ wszystko odbywa się automatycznie. Panele fotowoltaiczne są również bardzo trwałe, jest to więc inwestycja długoterminowa.

ekonomia

Fotowoltaika to korzyści ekonomiczne

Największą zaletą instalacji fotowoltaicznych jest oczywiście ich opłacalność. Inwestycja w panele fotowoltaiczne szybko się zwraca, a w kolejnych latach gospodarstwo już tylko zyskuje. Niespożytkowana energia z miesięcy letnich może być odebrana w 80% w miesiącach, gdy wyprodukujemy jej mniej.

komfort

Komfort i pełna kontrola

Instalacja fotowoltaiczna będzie stabilnym i (po szybkim zwrocie inwestycji) niemal darmowym źródłem energii przez lata. Panele fotowoltaiczne można połączyć ponadto z urządzeniem grzewczym, np. pompą ciepła – wówczas zasilane będzie ono również bezkosztowo.

wsparcie-finansowania

Wsparcie finansowania

Inwestycja w fotowoltaikę to również możliwość skorzystania z wielu korzystnych dofinansowań państwowych lub lokalnych. Sprawia to, że ostateczne koszty związane z instalacją paneli fotowoltaicznych są jeszcze mniejsze, a ich zwrot jeszcze szybszy.

Nasze biuro

tel. 76 721 96 74
fax 76 743 70 04
klimapol@klimapol.eu

Firma Handlowo-Usługowa
KLIMA-POL
ul. Drohobycka 1
59-220 Legnica

Napisz do nas

    Znajdź nas