skip to Main Content
Niezależność energetyczna i korzyści ekonomiczne

Wzrost świadomości ekologicznej sprawia, że instalacje fotowoltaiczne cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem wśród inwestorów poszukujących alternatywnych źródeł pozyskiwania energii dla swoich gospodarstw domowych. Działanie paneli fotowoltaicznych polega na zamianie energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną – jest to zatem rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale i opłacalne dla domowego budżetu. Wykorzystujemy panele wiodących producentów, takich jak Sharp, Jinko oraz Solaredge. Posiadamy doświadczenie w doborze odpowiedniego sprzętu i jego montażu – służymy swoją kompleksową pomocą w tym zakresie.

Niezależność energetyczna

Rozwiązanie, jakim są panele fotowoltaiczne, daje inwestorom bezcenny komfort niezależności energetycznej. Podwyżki prądu nie są już problemem dla osób, które zainwestują we własne panele fotowoltaiczne, podobnie jak przerwy w dostawie prądu.

Korzyści ekonomiczne

Największą zaletą instalacji fotowoltaicznych jest oczywiście ich opłacalność. Inwestycja w panele fotowoltaiczne szybko się zwraca, a w kolejnych latach gospodarstwo już tylko zyskuje.  Niespożytkowana energia z miesięcy letnich może być odebrana w 80% w miesiącach, gdy wyprodukujemy jej mniej.

Ekologia

Energia z fotowoltaiki to redukcja emisji CO2 do atmosfery, a także redukcja emisji niebezpiecznych gazów cieplarnianych. Ogniwa fotowoltaiczne nie wydzielają szkodliwych dla środowiska związków i nie generują hałasu, więc korzystanie z nich jest bezpieczne dla otoczenia.

Komfort i pełna kontrola

Instalacja fotowoltaiczna będzie stabilnym i (po szybkim zwrocie inwestycji) niemal darmowym źródłem energii przez lata. Panele fotowoltaiczne można połączyć ponadto z urządzeniem grzewczym, np. pompą ciepła – wówczas zasilane będzie ono również bezkosztowo.

Bezobsługowość i długa żywotność

Instalacje fotowoltaiczne są całkowicie bezobsługowe – po ich montażu nie jest wymagana żadna ingerencja inwestora w ich pracę, ponieważ wszystko odbywa się automatycznie. Panele fotowoltaiczne są również bardzo trwałe, jest to więc inwestycja długoterminowa.

Wsparcie finansowania

Inwestycja w fotowoltaikę to również możliwość skorzystania z wielu korzystnych dofinansowań państwowych lub lokalnych. Sprawia to, że ostateczne koszty związane z instalacją paneli fotowoltaicznych są jeszcze mniejsze, a ich zwrot jeszcze szybszy.