skip to Main Content

6 praktycznych wskazówek dotyczących konserwacji klimatyzacji i wentylacji dla właścicieli zwierząt domowych

Posiadanie psa, kota lub obydwu codziennie przynosi radość milionom ludzi na całym globie. My, ludzie, potrzebujemy towarzystwa, a zwierzęta domowe, takie jak koty, psy, czy chomiki zapewniają bezwarunkową i ciepłą miłość. Są również nieograniczonym źródłem sierści unoszącej się w powietrzu. Przykleja się do tapicerki i opada wraz z kurzem. Unosi się, gdy robisz krok lub siadasz na kanapie i – podobnie jak kurz – dostaje się do Twojego systemu klimatyzacji lub wentylacji. 

Sierść zwierząt znacząco wpływa na jakość powietrza w domu lub mieszkaniu – zwłaszcza jeżeli ktoś jest na nią uczulony. Żaden odkurzacz nie jest w stanie w pełni jej usunąć. Konserwacja zainstalowanej klimatyzacji lub wentylacji jest niezbędna, aby utrzymać zarówno system jak i jakość powietrza w dobrej jakości. 

Dziś przedstawiamy kilka praktyczny wskazówek dotyczących konserwacji systemu klimatyzacji i wentylacji, aby cieszyć się z towarzystwa zwierzaka w dobrej atmosferze.

1. Regularnie wyczesuj swojego zwierzaka

Najprostszym sposobem na zredukowanie unoszącej się w powietrzu sierści jest regularnie wyczesywanie swojego futrzanego przyjaciela. To najbardziej efektywna forma konserwacji systemu klimatyzacji i wentylacji. W porównaniu do wytrzepywania się psa, dużo łatwiej jest usunąć całe pasma sierści przy pomocy specjalnej szczotki. Im więcej sierści ląduje w koszu, tym mniej wpływa do wlotów. Oczywiście zalecamy szczotkowanie zwierzęcia na zewnątrz.

2. Zmieniaj częściej filtry powietrza

Jeżeli w Twoim domu znajduje się źródło sierści, to wiesz, że filtr może wypełnić się dużo szybciej. Należy zatem częściej kontrolować stan i wymieniać filtr. Jeżeli filtr dedykowany do Twojego urządzenia zakłada wymianę co 3 miesiące – wymień go po 2 do 2,5 miesiąca. 

3. Postaw na filtry lepszej jakości

Łupież zwierząt domowych jest jednym z najbardziej powszechnych alergenów na świecie. Chociaż istnieją setki odmian pyłków, zwierzę domowe w domu jest pewnym źródłem alergenów dla około 20% populacji uczulonych. To dobry powód, aby podnieść jakość kupowanych filtrów. 

 

4. Ogrodź zewnętrzną jednostkę klimatyzatora

Jeżeli Twój pupil spędza czas na dworze to warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu jednostki zewnętrznej. Dzięki temu ilość futra czy sierści dostającej się do jednostki będzie mniejsza. A po drugie, część psów ma silną potrzebę znaczenia terytorialnego. A tego chyba każdy chciałby uniknąć.  Skraplacz to gigantyczna jednostka ssąca. Otwory wentylacyjne wciągają powietrze z zewnątrz w ramach obiegu powietrza w pomieszczeniu. Jeśli Twój zwierzak ociera się o urządzenie to jego futro i łupież dostaje się bezpośrednio do urządzenia. Może to zatkać jednostkę zewnętrzną.

5. Regularnie odkurzaj

Możesz wydłużyć żywotność każdego filtra, zbierając jak najwięcej sierści zwierząt za pomocą odkurzacza. Oprócz regularnego szczotkowania swojego zwierzaka, pamiętaj, aby odkurzać dwa lub więcej razy w tygodniu, aby zebrać wszystkie zrzucane zanieczyszczenia, które osiadły na dywanie i meblach – mogą szybko ponownie unieść się w powietrzu. 

6. Zdecyduj się na częstszy przegląd systemu klimatyzacji

Bądź na bieżąco z konserwacją klimatyzacji i wentylacji. Dom ze zwierzętami jest pełen miłości, ale jest też pełen sierści, co dodatkowo obciąża system. Inteligentny harmonogram konserwacji obejmuje przegląd i regulację raz do dwóch razy w roku.

 

Nasze biuro

tel. 76 721 96 74
fax 76 743 70 04
klimapol@klimapol.eu

Firma Handlowo-Usługowa
KLIMA-POL
ul. Drohobycka 1
59-220 Legnica

Napisz do nas

    Znajdź nas