skip to Main Content

Klimatyzacja w serwerowni

Niemalże w każdej firmie znajduje się pomieszczenie zwane serwerownią. Szczególnie istotne jest dla biznesów prowadzonych on-line. W serwerowniach z reguły znajduje się bardzo dużo elektroniki wymagającej określonej temperatury do poprawnej pracy i utrzymania wydajności. Urządzenia, które znajdują się w serwerowni produkują bardzo duże ilości ciepła. To kolejny argument świadczący o tym, że powinna tam panować odpowiednia temperatura, aby nie doszło do awarii lub niebezpiecznego wypadku. Z opanowaniem atmosfery w serwerowni doskonale poradzi sobie klimatyzacja. Ze względu na wyjątkową specyfikę tego pomieszczenia, musimy wiedzieć dokładnie jaki sprzęt wybrać, ponieważ klimatyzacja powinna być dostosowana ściśle do warunków panujących w tym pomieszczeniu.

Jaką wybrać klimatyzację do serwerowni?

Serwerownia to jedynie miejsce w firmie, które pracuje bez przerwy, niezależnie od weekendów czy dni ustawowo wolnych od pracy. Dlatego od urządzenia zamontowanego tam oczekuje się przede wszystkim nadmiernej wydajności. A to zależy nie tylko od parametrów danego klimatyzatora, ale również od odpowiedniego umiejscowienia i dobrania klimatyzatora na podstawie wielkości pomieszczenia. Urządzenie powinno być zaawansowanie technologicznie, tak aby pracowało płynnie bez przerwy. Istotna jest również kwestia finansowa. Większe korporacje bez trudu poradzą sobie z kosztami urządzeń i montażu, ale te mniejsze, w których budżet jest często jasno określony, muszą poświęcić zdecydowanie więcej czasu na znalezienie odpowiedniego sprzętu w dobrej cenie.

Typ klimatyzatora do serwerowni

Decydując się na montaż klimatyzatora w serwerowni należy pamiętać o kilku istotnych kwestii. Najważniejszą z nich jest uchronienie znajdujących się wewnątrz niej urządzeń przed awarią. Dlatego najczęściej w serwerowniach montuje się dwa klimatyzatory, zaprogramowane w cyklu pracy naprzemiennej. Dzięki temu, gdy jeden pracuje, to drugi ma czas na regenerację. Rekomendowany jest 24-godzinny cykl pracy. Ta technika znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii z przepracowania, a także pozytywnie wpływa na żywotność urządzenia. Warto pamiętać, że przy montażu dwóch klimatyzatorów, w przypadku awarii jednego z nich, drugi zawsze może go zastąpić. Istnieją również systemy sterowania, które automatycznie włączają drugie urządzenie, gdy jedno okazuje się niesprawne. I wtedy mamy pewność, że w serwerowni zawsze panuje odpowiednia temperatura.

Zabezpiecz swoją serwerownię

Jeżeli wciąż nie zdecydowałeś się na zabezpieczenie swojej serwerowni poprzez utrzymanie tam właściwej temperatury – to nadeszła pora i na to. Jeżeli wybierzesz profesjonalna firmę, to specjaliści zatrudnieni w niej pomogą Ci dobrać sprzęt do specyfikacji danego pomieszczenia. Najważniejszymi czynnikami tutaj będą wymiary serwerowni, wentylacja i przepływ powietrza. Na ich podstawie można dobrać odpowiednie urządzenia i ustawić je w poprawnie i wydajnie działający system. Warto pamiętać, aby wybrana firma miała w swojej ofercie usługę serwisowania sprzętu. Cykliczna kontrola i oczyszczanie urządzeń zapewnią im długą żywotność i nieustającą wydajność.

Nasze biuro

tel. 76 721 96 74
fax 76 743 70 04
klimapol@klimapol.eu

Firma Handlowo-Usługowa
KLIMA-POL
ul. Drohobycka 1
59-220 Legnica

Napisz do nas

    Znajdź nas