skip to Main Content

Czy wiesz od czego zależy cena montażu klimatyzacji?

Klimatyzacja coraz rzadziej kojarzy się z dobrem luksusowym, na które stać tylko nielicznych. Rynek urządzeń jest coraz bogatszy w różne modele i rozwiązania, dzięki czemu coraz więcej osób może pozwolić sobie na jego zakup. Do pewnego momentu klimatyzacja była kojarzona wyłącznie z przestrzeniami biurowymi czy budynkami użyteczności społecznej takimi jak na przykład galerie handlowe. Obecnie, klimatyzatory są powszechnie obecne w mniejszych i większych gospodarstwach domowych. Cena, którą należy zapłacić jest uwarunkowana nie tylko kosztem urządzenia, ale składa się na nią kilka innych czynników, np. montaż.

Koszty instalacyjne klimatyzacji

Całkowity koszt montażu klimatyzacji zawiera nie tylko zakup urządzenia, ale także bezpośrednią usługę związana z zainstalowaniem i pierwszym uruchomieniem systemu. Źle zamontowany i ustawiony klimatyzator nie będzie w stanie poprawnie pracować, dlatego też tym zadaniem powinni zająć się fachowcy. Profesjonalne firmy posiadające w swojej ofercie klimatyzatory od renomowanych producentów często oferują również usługę montażu i uruchomienia systemu. Nierzadko w zakres ich działania wchodzi również pierwsza wycena i sprawdzenie terenu, czyli możliwości zamontowania klimatyzacji w danym budynku. Ceny takich usług wąchają się w zależność od wielkości miasta, renomy firmy, a niejednokrotnie od preferencji właściciela. Na koszt usługi montażu klimatyzacji składa się zakres realizowanych prac oraz długość samej instalacji. Bardzo często w cenę wliczone są już koszty materiałów (np. przewody elektryczne czy niezbędne rury miedziane).

Montaż klimatyzacji to nie wszystko

Poprawny montaż klimatyzacji to pierwszy krok do sukcesu. Sukcesem w tym przypadku będzie urządzenie do klimatyzacji służące nam wiele, wiele lat po jej zamontowaniu. Dlatego sam montaż nie wystarczy. Urządzenie powinno być regularnie poddawane serwisowi, tak aby do minimum zredukować pojawienie się ewentualnych usterek lub awarii. Zadbane urządzenie będzie pracowało poprawnie, a co za tym idzie – nie pojawią się żadne drobnoustroje zagrażające zdrowiu osób przebywających w jego otoczeniu. Nieczyszczona klimatyzacja traci wydajność na przestrzeni czasu, aż do finalnej awarii. Koszt serwisu jest uzależniony od polityki danej firmy.

Projekt to podstawa do poprawnego montażu klimatyzacji

Pierwszym krokiem do zainstalowania klimatyzacji jest dobry projekt. Należy wybrać firmę, która kompleksowo zajmuje się obsługą klienta w zakresie: projektu, wyceny, doradztwa i finalnego montażu. Warto zwrócić uwagę na posiadane doświadczenie, opinie klientów. Bardzo ważne jest, aby firma posiadała odpowiednie certyfikaty, które nie uległy przedawnieniu. Jeżeli jest taka możliwość, to warto obejrzeć wcześniej zrealizowane projekty przez wybraną firmę. Na projekcie i doświadczonym zespole montażowym nie powinno się oszczędzać.

Ile właściwie zajmuje montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji przez profesjonalistów zajmuje najczęściej od dwóch do pięciu dni w zależności od wielkości wybranego systemu. Jeżeli montowana jest jednostka typu split, to zawodowcy potrafią zrealizować instalację w jeden dzień. Czas trwania montażu rośnie wprost proporcjonalnie do stopnia skomplikowania instalacji i wielkości wybranego systemu do klimatyzacji. Jeżeli instalacja jest standardowo prowadzona po wierzchu w specjalnych korytkach plastikowych, to z reguły nie stanowi wyzwania. Jeżeli zaś przewody i rury mają być ukryte w bruzdach, to czas i koszt montażu mogą zdecydowanie wzrosnąć.

Nasze biuro

tel. 76 721 96 74
fax 76 743 70 04
klimapol@klimapol.eu

Firma Handlowo-Usługowa
KLIMA-POL
ul. Drohobycka 1
59-220 Legnica

Napisz do nas

    Znajdź nas