skip to Main Content

Tylko dla ciebie

Wentylacje

Instalacje wentylacji mechanicznej, abyś oddychał świeżym powietrzem

Instalacje wentylacji mechanicznej

Najważniejszymi zadaniami wentylacji są dostarczanie tlenu oraz usuwanie z powietrza wszelkich niechcianych gości w postaci zanieczyszczeń. Prawidłowo dobrany i zamontowany system wentylacji to także sprzymierzeńca wydajniejszego systemu grzewczego. Regulując poziom wilgotności, unikniemy nadmiernego ogrzewania.

Nawiewno - wywiewna z odzyskiem ciepła

Klimatyzatory umożliwiają również grzanie. Można cieszyć się stałą idealną temperaturą przez cały rok, bez względu na warunki na zewnątrz. Jest to przyjazna dla środowiska alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych, ponieważ wykorzystuje ona energię z zewnątrz i przekazuje ją do pomieszczenia.

Nawiewna

Nasze klimatyzatory wytwarzają czyste i zdrowe powietrze. Wszystkie jednostki wewnętrzne wyposażone są w filtry pochłaniające kurz, pyłki, dym, itp. z powietrza. Poziom filtrowania powietrza może zostać zwiększony w zależności od potrzeb klienta. Filtrowanie jest kluczową sprawą dla alergików.

Wywiewna

Podczas chłodzenia klimatyzator osusza powietrze, dając większe poczucie komfortu. Należy również pamiętać, że właściwy poziom wilgotności ogranicza lub zatrzymuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni, co ma pozytywny wpływ na osoby z alergiami. Poczucie komfortu dla człowieka zapewnia wilgotność na poziomie 40 do 60 %. Właściwa wilgotność zapewnia również dłuższą żywotność domu i urządzeń.

Nawiewno - wywiewna

Klimatyzacja posiada dwie zasadnicze funkcje. Pierwszą z nich jest chłodzenie pomieszczenia, a drugą regulacja wilgotności powietrza. Odpowiednio dobrane urządzenie pozwala na stworzenie atmosfery dostosowanej do Twoich potrzeb.

Gruntowy wymiennik ciepła

Z systemem klimatyzacyjnym może zostać zintegrowana wentylacja. Wyciąga ona powietrze z pomieszczenia, a wprowadza czyste, klimatyzowane powietrze z zewnątrz. Poza sezonem, gdy klimatyzacja jest wyłączona, wentylacja może działać niezależnie. Nasze systemy wentylacji można również zainstalować bez klimatyzacji.

Bo zdrowie jest najważniejsze!

Wentylacja należy do jednej z podstawowych instalacji w każdym budynku mieszkalnym. Decyduje ona w głównej mierze o panującym wewnątrz mikroklimacie, który z kolei przekłada się na zdrowie i samopoczucie domowników. Odpowiednio działające urządzenie wentylacyjne gwarantuje poprawny przepływ powietrza w całym budynku, redukując CO2 i zastępując je czystym i świeżym powietrzem. Niezależnie od pory roku oraz pogody panującej za oknem, sprawność instalacji decyduje o jakości powietrza, którym oddychasz.

Zadbaj o siebie, pracowników i domowników

Wentylacja mechaniczna reguluje przepływ powietrza w pomieszczeniu, czyli usuwa zużyte powietrze i zastępuje je świeżym. Mechanizm jest napędzany silnikiem elektrycznym, co pozwala na bezwzględną kontrolę ilości wymienianego powietrza. Często instalowany jest również rekuperator, który odzyskuje ciepło z usuwanego powietrza. 

Dzięki temu użytkownik może odzyskać nawet 50(!) redukowanego ciepła. Dodatkowo zamontowany wymiennik ciepła obniży koszty ogrzewania. Wentylatory często są również wyposażone w filtry, które skutecznie oczyszczają wpuszczane powietrze ze wszelkich zanieczyszczeń, smogu czy drobnoustrojów.

Urządzenia pozwalają również na regulację wilgotności powietrza, która jest bardzo istotna dla naszego samopoczucia.

Adres firmy

Firma Handlowo-Usługowa
KLIMA-POL
ul. Drohobycka 1
59-220 Legnica

Kontakt

tel. 76 721 96 74
fax 76 743 70 04
kom. 609 645 342

Masz pytania? Napisz do nas!

Odpowiemy na każde, a indywidualną wycenę otrzymasz za darmo.