skip to Main Content
wentylacja
Instalacje wentylacji mechanicznej
Nawiewno - wywiewnej z odzyskiem ciepła

Rekuperacja

Nawiewnej
Wywiewnej
Nawiewno - wywiewnej
Gruntowy wymiennik ciepła

Najważniejszymi zadaniami wentylacji są dostarczanie tlenu oraz usuwanie z powietrza wszelkich niechcianych gości w postaci zanieczyszczeń. Prawidłowo dobrany i zamontowany system wentylacji to także sprzymierzeńca wydajniejszego systemu grzewczego. Regulując poziom wilgotności, unikniemy nadmiernego ogrzewania.

Wentylacja należy do jednej z podstawowych instalacji w każdym budynku mieszkalnym. Decyduje ona w głównej mierze o panującym wewnątrz mikroklimacie, który z kolei przekłada się na zdrowie i samopoczucie domowników. Odpowiednio działające urządzenie wentylacyjne gwarantuje poprawny przepływ powietrza w całym budynku, redukując CO2 i zastępując je czystym i świeżym powietrzem. Niezależnie od pory roku oraz pogody panującej za oknem, sprawność instalacji decyduje o jakości powietrza, którym oddychasz.

Wentylacja mechaniczna reguluje przepływ powietrza w pomieszczeniu, czyli usuwa zużyte powietrze i zastępuje je świeżym. Mechanizm jest napędzany silnikiem elektrycznym, co pozwala na bezwzględną kontrolę ilości wymienianego powietrza. Często instalowany jest również rekuperator, który odzyskuje ciepło z usuwanego powietrza. Dzięki temu użytkownik może odzyskać nawet 50(!) redukowanego ciepła. Dodatkowo zamontowany wymiennik ciepła obniży koszty ogrzewania. Wentylatory często są również wyposażone w filtry, które skutecznie oczyszczają wpuszczane powietrze ze wszelkich zanieczyszczeń, smogu czy drobnoustrojów. Urządzenia pozwalają również na regulację wilgotności powietrza, która jest bardzo istotna dla naszego samopoczucia.