skip to Main Content

Jaką klimatyzację wybrać na poddasze?

Gorące i upalne letnie dni skłaniają nas do poszukiwań rozwiązań ułatwiających nam funkcjonowanie w pomieszczeniach, w których przebywamy. Istnieje szereg metod pozwalających na obniżenie temperatury wewnątrz. Obecnie najskuteczniejsze są klimatyzatory. To najlepsza forma systemu chłodzącego. W domach i budynkach istnieją jednak pomieszczenia niestandardowe takie jak strych czy poddasze. Dużo szybciej i intensywniej się nagrzewają, a ich schłodzenie wymaga nie lada wysiłku. Zastanawiasz się czy klimatyzacja na poddaszu to dobre rozwiązanie? Wiesz jaki model wybrać?

Schładzanie poddasza krok po kroku

Jeżeli zastanawiasz się nad sensownym zagospodarowaniem strychu, musisz wziąć pod uwagę, że w sezonie letnim będziesz narażony na dość wysoką temperaturę panującą w tym pomieszczeniu. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, górna część domu zawsze silniej się nagrzewa. Dodatkowo, skośne dachy przyczyniają się do wzrostu temperatury wewnątrz.
Gorące powietrze ma zły wpływ zarówno na nasze funkcjonowanie w dzień, jak i na nocny odpoczynek.

Najlepszym rozwiązaniem na dostosowanie temperatury do naszych oczekiwań jest montaż klimatyzacji. Pozwoli ona na utrzymanie stałej, ulubionej temperatury. To doskonała opcja dla osób, które chcą na poddaszu stworzyć sypialnię lub pomieszczenie użytkowe takie jak gabinet, salon czy pokoik dla pociechy.

Jaki system klimatyzacji wybrać na poddasze?

Wybierając taką formę regulacji temperatury na strychu, musisz wiedzieć jaki typ klimatyzacji sprawdzi się tam najlepiej. W zależności od oczekiwanego rezultatu oraz budżetu, istnieje kilka rozwiązań. Pierwszym z nich są klimatyzatory przenośne. Są to stosunkowo proste w obsłudze urządzenia. Niestety, nie mogą one nie operować mocą wystarczającą do zwalczenia letniego ukropu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie klimatyzacja typu split bądź multisplit. System ten opiera się na zamontowaniu jednej jednostki wewnętrznej i jednej zewnętrznej. Skuteczność i moc tego rodzaju urządzeń jest nieporównywalnie lepsza w stosunku do klimatyzatorów przenośnych.

Warianty klimatyzacji typu split

Najpopularniejszym wariantem klimatyzacji typu split jest urządzenie naścienne, ze względu na miejsce jego zamontowania. Bardzo często klienci decydują się również na typ sufitowi-naścienny, który doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o niestandardowe wysokości. Kolejnym rodzajem są klimatyzatory przypodłogowe. Są praktycznie niewidoczne, a oferują tak dobrą jakość chłodzenia jak te wymienione wcześniej. Podczas wyboru klimatyzacji należy zastanowić się jaki rezultat chłodzenia i aspekt wizualny nas usatysfakcjonuje. Wybór jest naprawdę szeroki i każdy klient ma możliwość wyboru tego, co najlepiej sprawdzi się w jego pomieszczeniach.

Klimatyzacja typu split na poddaszu

Klimatyzacja typu split doskonale odnajdzie się w pomieszczeniach o dużym metrażu. To również idealne rozwiązanie do obniżania temperatury w pomieszczeniach, które nadmiernie się nagrzewają. Czyli na poddaszu. Klimatyzatory typu split oferują niestandardową wydajność, dzięki czemu łatwo poradzą sobie z wysokimi temperaturami.
Jeżeli strych lub poddasze pełni funkcję użytkową, to każdy jego użytkownik doceni możliwość dostosowania temperatury panującej tak tak, aby czuć się najbardziej komfortowo.
Klimatyzacja typu split jest rekomendowana do montażu tam, gdzie wymagane jest ochłodzenie tylko jednego pomieszczenia, a także tam gdzie ingerencja w elewację nie będzie stanowiła wyzwania. Czasami przy montażu jednostki zewnętrznej trzeba bruzdować ściany lub dokonać innych czynności montażowych. Jeżeli zaś chcesz schłodzić więcej niż jedno pomieszczenie to wybierz jednostkę typu multisplit. Od split różni się tylko tym, że posiada więcej jednostek zewnętrznych.

Jeżeli zastanawiasz się nad zainstalowaniem klimatyzacji w swoim domu lub biurze i nie wiesz jaki typ najlepiej się sprawdzi, to zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Nasze biuro

tel. 76 721 96 74
fax 76 743 70 04
klimapol@klimapol.eu

Firma Handlowo-Usługowa
KLIMA-POL
ul. Drohobycka 1
59-220 Legnica

Napisz do nas

    Znajdź nas