skip to Main Content

Jak stworzyć u siebie dobry klimat?

Nadchodzi jeden z naszych ulubionych sezonów. Począwszy od maja do późnego września, a czasem i października temperatury na zewnątrz są przyjemnie wysokie, osiągając szczyt w lecie. Wolne dni to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, gdzie ciepło słońca przyjemnie rozlewa się na naszych ciałach, jednak ostatecznie trzeba wrócić do domu.  A ten, jak to zwykle bywa w sezonie letnim, jest nagrzany do granic możliwości. Nie sprzyja to zupełnie wydajnej pracy lub odpoczynku w zaciszu domowym. Nasze myśli zajęte są poszukiwaniem rozwiązania, które pozwoli na stworzenie komfortowego klimatu w czterech ścianach.

Dlaczego warto więc zainwestować w klimatyzację?

W zasadzie zakup i montaż klimatyzatora to jednorazowy wydatek, z którego będziemy mieć korzyść przez wiele lat. Koszty jego użytkowania oraz regularnego serwisu nie są niebotycznie wysokie, a komfort jakim odpłaca się sprzęt jest niewyobrażalny. Na rynku polskim są obecne marki z różnych przedziałów cenowych, tak aby każdy mógł znaleźć sprzęt na miarę możliwości swojej kieszeni. 

Pierwszym i najważniejszym atutem klimatyzacji jest niewątpliwie nowoczesna technologia. Dzięki temu zakres możliwości związanych ze sterowaniem i cyrkulacja powietrza jest naprawdę potężny. W odróżnieniu od klasycznego rozwiązania w postaci wiatraku, klimatyzator nie tylko wprawia w ruch powietrze, ale także chłodzi je, więc temperatura w pomieszczeniu automatycznie ochładza się. Wiele urządzeń ma również funkcję grzania, co jest naprawdę pożyteczne w sezonie zimowym.

Istotną zaletą klimatyzatorów jest również ich subtelność oraz powłoka wizualna. Najnowsze modele nie tylko są eleganckie i nadają pomieszczenia designerskiego stylu, ale również pracują bardzo cichutko, niemalże niezauważalnie. W domach czy mieszkaniach najczęściej instalowane są klimatyzatory ścienne więc  nie zajmują dodatkowego miejsca.

Sterowane zdalnie (bardzo często poprzez aplikację w telefonie) nie wymagają ekstra wysiłku. Nie trzeba schodzić do piwnicy po wiatrak, żeby potem się o niego potknąć. Albo martwić się czy nasza ciekawska pociecha nie wsadzi rączki między śmigła.

Warto wspomnieć również o aspekcie zdrowotnym. Regularny serwis klimy pozwala uniknąć zagrożenia w postaci siedliska bakterii. Część modeli jest również wyposażona w filtr do oczyszczania powietrza z alergenów i zarazków, a to funkcja szczególnie przydatna dla osób z alergią. I świetnie działa również w zimie.

Schłodzone mieszkanie to również swego rodzaju wybawienie dla naszych czworonożnych pupili, które po spacerze na słoneczku i nagrzanym betonie poszukują chłodnego azylu. Dzięki klimatyzacji możemy zrezygnować z mat chłodzących, a nasz pies na pewno będzie nam wdzięczny. 

Jak widać istnieje szereg zalet przemawiających za montażem klimatyzacji, zwłaszcza w lecie. Jest to jednak urządzenie, które przynosi korzyści w ciągu całego roku. Zwłaszcza modele wyposażone w funkcję grzania, które spełniają rolę odwrotną do tej zwykle oczekiwanej od klimatyzatorów.

Jeżeli zastanawiasz się nad instalacją takiego urządzenia u siebie, to skorzystaj z naszej bezpłatnej wyceny i porady! 

Nasze biuro

tel. 76 721 96 74
fax 76 743 70 04
klimapol@klimapol.eu

Firma Handlowo-Usługowa
KLIMA-POL
ul. Drohobycka 1
59-220 Legnica

Napisz do nas

    Znajdź nas