skip to Main Content

Dlaczego warto wybrać klimatyzator z oczyszczaczem powietrza?

W Polsce świadomość ekologiczna i prozdrowotna wciąż nie dogania krajów zachodniej Europy. Zimą do palenia nie wybieramy zalecanego rodzaju opału, niejednokrotnie wrzucając do kominka co popadnie. Na skutek tego, powietrze, którym oddychamy staje się bardzo zanieczyszczone, a poziom smogu wzrasta. Przebywając na zewnątrz nie za wiele da się zrobić, aby uchronić się przed wdychaniem powietrza o niskiej jakości. Decydując się na instalację klimatyzatora z oczyszczaczem powietrza, tworzymy u siebie w domu/mieszkaniu azyl, w którym można swobodnie oddychać.

2w1 czyli klimatyzator z oczyszczaczem

Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza jest wyposażony w filtry i specjalny czujnik, który służy do wykrywania stężeń pyłu. Przeważnie, jest to czujnik PM 1.0 lub 2.5, będące w stanie wykryć pyły o średnicy nie większej niż 1 μm – 2,5 μm.

Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza cały czas kontroluje poziom stężenia pyłów. Po przekroczeniu danej normy, urządzenie wskazuje wynik, a kolor ikony sygnalizuje jakość powietrza:

  • kolor zielony oznacza dobrą jakość
  • kolor żółty wskazuje, że jakość powietrza jest w normie
  • kolor pomarańczowy sygnalizuje słabą jakość
  • kolor czerwony świeci gdy powietrze jest bardzo złej jakości.

Oczyszczacz automatycznie dostosowuje intensywność pracy do poziomu zanieczyszczenia, tak aby jak najszybciej zredukować ilość szkodliwych pyłów. 

Warto wspomnieć, że klimatyzator i oczyszczacz działają niezależnie od siebie, dlatego jeżeli nie ma potrzeby ogrzania pomieszczenia to można je tylko oczyścić. Bądź na odwrót. 

Istotne jest, aby regularnie czyścić i wymieniać filtry, aby urządzenie działało sprawnie i wydajnie.

Czynniki przemawiające za zakupem klimatyzatora z oczyszczaczem

Jeżeli mieszkać w miejscowości w której poziom smogu przekracza regularnie normy jakości powietrza to klimatyzator z oczyszczaczem powietrza jest niezbędny. Smog i reszta zanieczyszczeń mogą doprowadzić do poważnych chorób układu oddechowego, krwionośnego i wpływają także na rozwój płodu.

Jest to urządzenie rekomendowane również dla osób cierpiących na alergie. Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza redukuje alergeny, które wywołują kichanie, łzawienie oczu czy wysypkę skórną.

Koszt klimatyzatora z oczyszczaczem

Ceny klimatyzatorów z oczyszczaczem proponowane przez renomowanych producentów oscylują w granicy 3 tysięcy złotych, w zależności od modelu i wariantu. Nasi eksperci chętnie wesprą Cię w procesie zakupowym – skontaktuj się z nami!

Nasze biuro

tel. 76 721 96 74
fax 76 743 70 04
klimapol@klimapol.eu

Firma Handlowo-Usługowa
KLIMA-POL
ul. Drohobycka 1
59-220 Legnica

Napisz do nas

    Znajdź nas