skip to Main Content

Czemu warto używać klimatyzacji w zimie?

Klimatyzacja najczęściej przywodzi na myśli sezon letni, gdzie z utęsknieniem poszukujemy oazy odpoczynku od wysokich temperatur panujących na zewnątrz. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w zależności od wyposażenia urządzenia, można go również użyć w zimie do grzania, osuszania lub oczyszczania powietrza. Nic zatem nie szkodź, aby korzystać z dobrodziejstw klimatyzatora przez cały rok.

Jak korzystać z klimatyzacji w zimie?

Klimatyzatory instalowane w domach, biurach czy pomieszczeniach użytkowych mogą być eksploatowane cały rok, również w trakcie tych najzimniejszych miesięcy. Wtedy właśnie można wykorzystywać je do ogrzewania lokalu. Nowoczesne urządzenia od liderów na rynku bardzo często oferują funkcję grzania. Zwłaszcza w okresie, w którym centralnie ogrzewanie nie jest jeszcze uruchomione. Klimatyzacja domowa w zimie jest również bardzo często wykorzystywana w domkach letniskowych lub eventowych salkach sezonowych, które nie posiadają innego źródła ogrzewania, a ogrzewanie niezbędne jest do utrzymania temperatury na plusie, aby znajdujące się tam instalacje były odpowiednio zabezpieczone (np. rury). Najnowsze klimatyzatory służą również do utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniach, które tego wymagają. Jest nim m in. sypialnia, gdzie optymalna temperatura powinna wynosić 16-19 stopni Celsjusza. Osoby starsze zaś powinny przebywać w pokojach w których temperatura nie spada poniżej 20C. Jeżeli w danym pomieszczeniu poziom wilgoci jest zbyt wysoki, to klimatyzatora można wtedy użyć do osuszenia go. Powietrze oddawane przez klimatyzator jest pozbawione wilgoci.

Jakie role pełni klimatyzacja w zimie?

Pierwszą funkcją klimatyzacji w zimie jest naturalnie główne lub dodatkowe źródło ogrzewania. Najprościej mówiąc, klimatyzacja może stanowić grzejnik lub piecyk. Urządzenia klimatyzacyjne sprawdzą się również doskonale do osuszania powietrza w nadmiernie zawilgoconych pomieszczeniach. Klimatyzator można również wykorzystać do oczyszczania powietrza, to funkcja, którą zdecydowanie docenią alergicy, osoby z przewlekłymi problemami w górnym układzie oddechowym, a także rodzice noworodków.
Poziom smogu zimą w wielu polskich miastach zdecydowanie przekracza dopuszczalne normy. Dlatego producenci klimatyzatorów wyposażają swoje urządzenia w specjalne filtry, które zatrzymują większość pyłków i zanieczyszczeń. Dobrze radzą sobie również z pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów.

Kto skorzysta z klimatyzacji w zimie?

Klimatyzacja z funkcją grzania w domu czy mieszkaniu jest szczególnie polecana osobom mającym problemy z krążeniem. Ponadto, ci, którzy posiadają inną niż centralne, droższą formę ogrzewania (gazowe, elektryczne) również skorzystają z ten rozwiązania. Kolejną grupą zadowolonych klientów są świeżo upieczeni rodzice, którzy chcą dla swoich pociech jak najlepiej. Oni najczęściej korzystają z funkcji grzania w zimie oraz oczyszczania i osuszania powietrza. To również funkcje doceniane przez alergików. Klimatyzator warto uruchomić również gdy poziom smogu zbliża się do niebezpiecznej granicy.

Klimatyzacja w okresie zimowym

Powyższe przykłady udowadniają, że odpowiednio wybrane urządzenie będzie nam służyło cały rok bez przerwy. Dogrzewanie pomieszczeń, osuszanie ich, redukcja pyłków i zanieczyszczeń, a także niechcianych zapachów to najmocniejsze atuty przemawiające za klimatyzacją. Jeżeli jesteś zainteresowany zamontowaniem takiego urządzenia w swoim domu lub lokalu – skontaktuj się z nami!

Nasze biuro

tel. 76 721 96 74
fax 76 743 70 04
klimapol@klimapol.eu

Firma Handlowo-Usługowa
KLIMA-POL
ul. Drohobycka 1
59-220 Legnica

Napisz do nas

    Znajdź nas